otrdiena, 2017. gada 18. aprīlis

Lieldienas mūsmājās un citi pavasara prieki Vācijā ir tāda ekstra kā krāsotu vārīto olu pārdošana...nu nezinu nezinu, man jau šķiet, ka olu krāsošana jau vien ir svētki, kad sanāk kopā visa ģimene un katrs mēģina pārspēt otru izdomas ziņā.
Nedēļu pirms kristīgajām Lieldienām bija iedvesma pakrāsot dzijas


 un steidzu pabeigt krāsainus paklājus mazdēliņa jaunajā istabā.

Pienākušas Lieldienas un Mikus skaidri parādīja, ko domā par laiku ārā :)

 No dziju krāsojamiem šķidrumiem, kurus bija žēl izliet pēc krāsošanas, sanāca skaistas olas - tā kā ķīmiskie kodinātāji netika izmantoti krāsojot dzijas, tad olām arī derēja.
Tumši lillā - sandalkoks, zaļais - kurkums ar mēli, visa veida brūnās sarkanie un parastie sīpoli, sarkanās - madaru saknes. Klāt visa veida zaļumi no dārza.

 Šīs četras brīvdienas tika izmantotas dažādiem atliktiem darbiem. Gribējās sadarīt dārza darbus, bet nu sniegs pārmaiņām ar sauli un mīnusi gaisā piespieda mūs visus koriģēt savas darbības - piemēram, salikt stelles, nu man istabā ir divas. Šīs ir platākas, derēs segām.


2 komentāri:

  1. Pilns raibu bilžu -olas, segas, dzijas! Ja vēl šādas krāsotu olu paletes ieraudzītu pirms Lieldienām, tad nu varētu man arī būt līdzīgs domu gājiens tavējam. Bet man trāpījās Vācijā tādas olas veikalā ieraudzīt janvāra beigās...

    AtbildētDzēst
  2. Laikam visu gadu Lieldienas Vācijā 😆

    AtbildētDzēst