pirmdiena, 2016. gada 6. jūnijs

Nedēļas nogale vasara ziema :)

Ja piektdien saulē pāri par 30 grādiem un bez ūdens pudeles nedomā ārā kustēt, tad jau sestdien no rīta pussamiegojusies meklēju gultā otru segu - auksti.
Pierasts mājās turēt visās istabās logus vaļā un klausīties aptrakušās lakstīgalas naktī, kas sacentās ar vardēm skaļumā un daudzumā.
Vienalga rīts ir skaists, lai arī dzestrs. Ar Annu nolemjam spītēt aukstumam (+12 grādi) un brokastot dārzā. Zaļie salāti no visa, kas vēl nav izravēts dārzā. Garšīgi, iesaku pamēģināt, foto nav jo ātri apēdās viss, bet recepte studijā:
gurķis, daudz loku, dilles, biešu lapiņas, skābenes, durķu mētra, majorāns, izops, balandas lapiņas, baltais āboliņš, vārītas olas un krējums ar ķimenēm un pipariem.
Un protams rīta tēja no svaigiem ziediem un piparmētrām


Kad brokasts notiesāts, izplānojam doties zālītēs...ir pēdējais laiks vākt meža zemeņu ziedus, raspodiņus, bitenes, zemtekas un bērzu lapas. 
Tērvetes mežos satikām pirmo sēņu karalieni, nolēmām to atstāt mežā sagaidīt pārējās savas kaimiņienes.

Pārradāmies mājās saules samīlētiem vaigiem un pilniem klēpjiem zālīšu. Tagad visas izstabas smaržo no žūstošām tējām.
Tēju vācējām  -sāk ziedēt baltais un sarkanais āboliņš un rudzupuķes. Pēdējais brīdis vākt strutenes un lietot arī svaigā veidā pret kārpām.
Krāsotājām - strutenes tagad dod vislielāko krāsu koncentrāciju - zaļš zaļpelēks, zelmenis vēl ir ņemams, kamēr nav cietais kāts parādījies, bērzu lapas krāsošanai līdz jāņiem dos dzeltenu krāsu, vēlāk zaļu.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru